Choroby przenoszone drogą płciową

Wiele chorób jest przenoszonych drogą płciową. Tak jest z wirusem HIF, z chorobami wenerycznymi, a także zwykłymi stanami zapalnymi czy grzybicą. Czasami można nawet nie wiedzieć, że się zaraża partnera, gdyż nie widzi się u siebie żadnych objawów. Gdy jednak takie objawy się pojawią, należy unikać zbliżeń bądź uprawiać seks w prezerwatywie,a także podjąć kurację.

 

Bolesne i trudne do wyleczenia infekcje

Niestety bardzo często infekcje intymne, zwłaszcza u kobiet, okazują się bardzo bolesne,a jednocześnie trudne do zwalczenia. Objawiają się one bólem jajników i generalnie skurczami brzucha. Mogą do tego dojść problemy z oddawaniem moczu, krwawienia, upławy, suchość, swędzenie lub pieczenie pochwy. Często infekcje wiążą się też z odczuwaniem bólu podczas stosunku seksualnego.

Leczenie intymnych infekcji opiera się na stosowaniu leków doustnych, dopochwowych oraz doodbytniczych. Czasami lekarz aplikuje jedynie jeden rodzaj leków, czasami łączy kilka różnych środków. Leki podawane podczas infekcji układu moczowo-płciowego są często antybiotykami, działają też przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Razem z nimi podaje się probiotyki, które pomagają przywrócić prawidłową florę bakteryjną pochwy,a tym samym ustrzec się kolejnych chorób, jak również pozbyć się wrażenia suchości.

 

Jak uniknąć chorób

Jeżeli pragniemy uniknąć kolejnych infekcji intymnych, musimy uprawiać ostrożny seks. Nawet z długoletnim partnerem, który jest nam wierny, powinniśmy stosować prezerwatywę, gdy widzimy, ze jest on chory, że na jego częściach intymnych pojawiają się jakieś niepokojące zmiany.

Warto jednocześnie podnieść swoją odporność. Pomogą w tym an pewno probiotyki, jak też zdrowia dieta, obfitując a witaminy i minerały, zwłaszcza witaminę C oraz cynk.

Pojawieniu się chorób na pewno przeszkodzi też odpowiednia higiena intymna. Narządy płciowe należy myć żelem do higieny intymnej i wodą, bez użycia konserwowanych, sztucznie barwionych mydeł. Warto też pamiętać o częstej zmianie podpasek i podmywaniu się w trakcie okresu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *