W dbałości o składniki odżywcze: cholesterol HDL

Zdrowe ciało

W naszym kraju bardzo popularne stały się tanie restauracje, w których obiad można zjeść za kilkanaście złotych oraz tanie sklepy, w których kilogram mięsa kosztuje już złotych dwanaście. Nie można się dziwić, że takie miejsca cieszą się bardzo dużą popularnością naszych rodaków. W końcu Polacy nie dorobili się jeszcze, nie oszczędzają pieniędzy, bo ich nie mają, starają się więc kupować taniej – również żywność. Niestety jednak dzieje się to ze szkodą dla ich zdrowia, ponieważ przez takie praktyki nigdy nie wiadomo, co wyląduje na naszym talerzu i czy będzie to żywność zdrowa. Prędzej nie, niż tak.

Co kupować

Zdrowa żywność to taka, która zawiera zdrowe składniki odżywcze. I tak zamiast kupować tanie mięso, w którym jest mnóstwo szkodliwego cholesterolu, lepiej będzie zainwestować w produkty, które takiego nie posiadają. Zdrowy cholesterol hdl czy kwasy nisko tłuszczowe omega-3, to są te rzeczy, które w diecie każdego człowieka, niezależnie od jego pozycji społecznej, czy kondycji majątkowej powinny się pojawiać. Sami jednak wiemy, że sprawa ta nie jest taka prosta. Po pierwsze droższe nie zawsze musi oznaczać zdrowsze. Po za tym wiele osób ma wciąż za małą wiedzę, aby jednoznacznie osądzać, jakie produkty mogą być dla nas zdrowe, a jakie szkodliwe. Co prawda w samym internecie jest wiele stron, które o tym traktują, ale zwykle są one bezmyślnymi przedrukami innych źródeł, do których wkradają się błędy. Poradniki książkowe częściej są zaś jakimiś reklamami produktów, niż rzetelnymi dziełami naukowymi.

To jest skomplikowane

Przykład cholesterolu, który już wymieniliśmy jest najlepszym. Praktycznie wszyscy wiedzą, że ten związek chemiczny (z naukowego punktu widzenia alkohol) występuje w postaci dobrej i złej dla organizmu. I to wie już praktycznie każdy. Jednak gdyby się spytać, zrobić sondę uliczną, okaże się, że tak naprawdę nikt nie wie, w jakich produktach są dobre odmiany cholesterolu, a w jakich złych. Niestety wszyscy jesteśmy skazani na samodzielną edukację, przez którą po prostu trzeba przejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *