Do czego służą implanty stomatologiczne?

Implanty to najogólniej rzecz biorąc ciała obce wszczepione w ludzki organizm w celu przywrócenia mu pełnej funkcjonalności. Implanty wykorzystywane są bardzo powszechnie, ale chyba najczęściej posługuje się nimi stomatologia. Implanty stomatologiczne są wszczepami wykonywanymi z tytanu, a ich zadaniem jest zastąpienie utraconego korzenia. Na implancie mocowana jest korona i w ten sposób dochodzi do odbudowania całego utraconego zęba.
Implanty są dziś standardem usług stomatologicznych, są powszechnie dostępne i coraz chętniej wybierane przez pacjentów. Wynika to z ich funkcjonalności i z faktu, że implanty implanty stomatologiczne są najlepszym rodzajem protez i spełniają funkcję profilaktyczną.

Implanty stomatologiczne a profilaktyka

Tytanowe wszczepy po implantacji pracują dokładnie tak jak korzenie zębów. Przenoszą różne siły na kości i tkanki dziąseł. W ten sposób tkanki te zyskują optymalne warunki do rozwoju. Nie zanikają tak, jak pod innymi protezami. Chcąc chronić zdrowe zęby przed osłabieniem, a twarz przed starzeniem (w wyniku zaniku kości pojawia się tzw. starczy wygląd) powinniśmy decydować się na implanty stomatologiczne, o ile oczywiście istnieje konieczność odbudowy uzębienia.

implanty zebowe

Ceny implantów a ceny innych usług stomatologicznych

Pewną przeszkodą w popularyzacji implantów stomatologicznych są ich ceny, zdecydowanie wyższe od cen zwykłych protez. Niemniej jednak w porównaniu z innymi usługami stomatologicznymi różnice cenowe nie są aż tak drastyczne. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że implanty to w równym stopniu estetyka, wygoda i profilaktyka, to ich wybór okaże się nie tylko najlepszym rozwiązaniem, będzie też rozwiązaniem opłacalnym. Opłacalnym tym bardziej, że implanty mogą nam posłużyć przez długie, długie lata, a w dobrych warunkach (jeśli dbamy o stan zdrowia jamy ustnej, regularnie kontrolujemy stan zębów u dentysty etc.) mogą utrzymać się w naszych tkankach nawet dożywotnio.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *