Kto dostarcza nam zaopatrzenie ortopedyczne i czy można…

Bez względu na to, czy jesteś osobą zdrową, która przypadkowo musi leczyć się ortopedycznie, czy też masz stałe problemy ze zdrowiem, wyposażenie ortopedyczne będzie ci potrzebne. Może to być coś niewielkiego, jak kołnierz ortopedyczny czy szyna na nogę, ale też możesz potrzebować sporo większego sprzętu rehabilitacyjnego, jak wózek inwalidzki czy nawet łóżko szpitalne, jeśli będziesz musiał w nim spędzić sporo czasu.

Generalnie podstawowym pytaniem w takich momentach jest gdzie można dostać zaopatrzenie ortopedyczne oraz ile wyniesie mnie sprzęt rehabilitacyjny? Postaramy się dać kilka prostych wskazówek dotyczących tych pytań.

Gdzie poszukiwać zaopatrzenia ortopedycznego?

Pierwszym miejscem, w którym prawdopodobnie otrzymasz informację o tym, gdzie będziemy w stanie wyposażyć się w sprzęt ortopedyczny, będzie szpital, do którego trafimy na leczenie. Lekarze z racji swojego zawodu będą posiadali kontakty do sklepów oferujących zaopatrzenie ortopedyczne. Zapytanie się ich będzie dobrym pomysłem na zorientowanie się w sytuacji oraz zyskanie wiedzy, jakie marki polecają.

Oczywiście nie pytaj tylko i wyłącznie jednego lekarza, jako że może mieć zupełnie odmienne zdanie o firmie, która oferuje dobry sprzęt rehabilitacyjny. Im więcej opinii zdobędziesz, tym łatwiej będzie ci rozeznać się na rynku wyposażenia ortopedycznego.

Drugim źródłem wiedzy będą znajomi oraz sami pacjenci, z jakimi może przyjść ci dzielić pokój szpitalny. Firma polecona przez osoby godne zaufania zawsze będzie warta rozpatrzenia w naszej akcji poszukiwania dobrego zaopatrzenia ortopedycznego.

Ostatnim, choć niekoniecznie najgorszym miejscem jest zawsze internet. Lecz nie ograniczaj się jedynie do sprawdzania stron sklepów medycznych. Zrób sobie listę marek, a następnie poszukaj informacji o nich na forach oraz wszelakiego rodzaju mediach społecznościowych. Da ci to mniej więcej opinię o tym, co warto kupować, a co nie.

Ile kosztuje zaopatrzenie ortopedyczne i czy da się ten koszt zmniejszyć?

Niewielkie sprzęty, jak kołnierze szyjne czy sznurownice są dosyć tanie. Podobnie zresztą kule do chodzenia czy szyny na nogi. Niemniej zawsze będziesz w stanie otrzymać dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego, o ile będziesz w stanie uzyskać od lekarza ortopedy stwierdzenie, że takowy sprzęt ci przysługuje.

Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać zwrot części pieniędzy, jakie wydasz na zaopatrzenie ortopedyczne w wybranym przez NFZ sklepie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *