Ewolucja oferty usług medycznych

Zdrowe ciało

Zmienia się zakres prowadzenia działalności medycznych. Publiczna służba zdrowia traci szacunek na rzecz komercyjnej, prywatnej oferty. Po analizie kosztów obsługi każdy normalny człowiek dojdzie do wniosku, że bardziej opłaca się wykupić pakiet ubezpieczenia na gruncie prywatnym niż prosić o pomoc sektor publiczny.

Rywalizacja o pacjenta trwa

Nieunikniona rywalizacja prywatnych jednostek medycznych prowadzi do rozwinięcia specyficznych dla tej branży technik reklamowych i ogólnie marketingowych. W najprostszym rozumieniu marketing medycznyprzez odpowiednie instrumenty wpływu ma zaspokoić potrzeby pacjentów. Reklama w omawianym zakresie nie może mieć agresywnych formatów. Pacjenci nie chcą, aby zarabiało się na ich cierpieniu. Chodzi bardziej o niesienie pomocy, wsparcie profilaktyczne, rozbudowanie szerokich struktur kontaktu indywidualnego na poziomie lekarz-pacjent.

Placówki prywatne inwestują w sprzęt, kapitał ludzki, przyśpieszenie obsługi. Klienci opłacający, np. ubezpieczenie w tej branży odkładają pieniądze tylko na indywidualne konto, czerpiąc z niego osobiste korzyści. W publicznej opiece nie ma tak naprawdę rachunków indywidualnych, bo składki rozkładają się na wszystkich obywateli.

Oczywiście jasnym jest, że niektórzy chorzy korzystają z usług medycznych częściej, a inni bardzo rzadko, uruchamiając olbrzymie dysproporcje w sensie użyteczności ekonomicznej.

Medycyna jako sektor wysokiego zaufania

Oferta usług medycznych ewoluuje korzystnie społecznie. Marketing medyczny stosuje delikatne narzędzia wpływu, tj. organizację wydarzeń profilaktycznych, darmowe konsultacje, prowadzenie poradników na stronach internetowych, promocje dla nowych pacjentów, szeroki zakres oferty, itp. Biznesy medyczne, chociaż chcą zarobić muszą skupiać się na celu nadrzędnym, jakim jest niesienie faktycznej pomocy cierpiącym pacjentom.

Pacjenci w tej branży kochają polecać zaufanych lekarzy znajomym. Zadowolony klient to najlepsze dobro reklamowe. Zagadnienie reklamy łączy się z właściwościami moralnymi i ekonomicznymi. Oczywiście niektórzy lekarze funkcjonujący w strefie prywatnej nie znają instrumentów zarządzania. Widzimy zatem wokół branży rozwój usług outsourcingu usług marketingowych.

Zewnętrzny podmiot z dobrze zaplanowaną strategią potrafi dzień w dzień wspierać finanse placówek medycznych. Zajrzyj na stronę mobilnebadania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *