Dbaj o miejsca intymne, lecz się globulkami dopochwowymi

Farmakologia

Pochwa i w ogóle cały układ rodny kobiety jest niezwykle delikatny oraz podatny na różnego rodzaju choroby, guzy, stany zapalne oraz infekcje. Dlatego tez należy otoczyć szczególną opieką te części ciała. Szczególnie skwapliwie robią to te panie, którym zależy na udanym życiu intymnym czy na macierzyństwie. Bez zdrowego układu rodnego trudno bowiem zarówno o jedno, jak też o drugie. Dbałość o pochwę przejawia się głównie poprzez jej regularne mycie kosmetykami o PH jednakowym z PH układu rodnego. Ponadto wskazane są regularne wizyty u ginekologa. Gdy nie dzieje się nic niepokojącego, wystarczy odwiedzić gabinet ginekologiczny raz na pół roku. Warto też tam zajrzeć w razie jakichkolwiek niepokojących objawów.

 

Niepożądane objawy

Istnieje wiele zjawisk, które mogą okazać się niepokojące. Należy do nich na pewno pieczenie czy swędzenie pochwy, suchość w niej, ból podczas stosunku czy te nagły ból jajników. Nasza uwagę powinna też zwrócić łuszcząca się skóra na wargach sromowych czy wyjątkowo silne bóle miesiączkowe, zwłaszcza, gdy wcześniej się nie pojawiały. Kolejne niepokojące objawy to nieregularny cykl miesięczny, upławy i krwawienia w środku cyklu. Gdy coś takiego się dzieje, koniecznie trzeba zajrzeć do ginekologa.

 

Skuteczne leczenie

Skuteczne leczenie problemów ginekologicznych obfituje w różne metody. Najpopularniejszą z nich jest podanie globulek dopochwowych. Na rynku znajduje się mnóstwo różnych globulek. Jedne leczą grzybicę, inne choroby weneryczne, jeszcze inne stany zapalne. Istnieją też globulki dopochwowe z florą bakteryjną, które sprawiają, że pochwa i cały układ rodny stają się odpowiednio nawilżone oraz zaopatrzone w „dobre” bakterie, budujące odporność oraz broniące organizmu przed „złymi” bakteriami.

Globulki zwykle aplikuje się na noc, czasami również na dzień. Trzeba je wepchnąć dokładnie umytymi palcami głęboko do pochwy, a po ich włożeniu nie uprawiać seksu i postarać się nie podniecać, aby nie wypłynęły. W ten sposób osiągniemy najlepszą możliwą skuteczność leku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *