Higiena jamy ustnej, czyli fakty i mity dotyczące zdrowych zębów

Na temat higieny jamy ustnej panuje wiele poglądów, często niejasności sprawiają, że sami do końca nie mamy pewności czy nasze zachowania nie przyczyniają się do pogorszenia stanu naszych zębów. Jaką szczoteczkę do zębów wybrać, aby nie uszkadzać dziąseł, nie ścierać szkliwa a skutecznie pozbywać się kamienia nazębnego który często jest przyczyną paradontozy?

Czy nadmierne picie kawy powoduje że zęby stają się żółte?

Jak często myć zęby, aby nie uszkadzać szkliwa?

Czy płyny do higieny jamy ustnej są konieczne?

Pytań się mnoży, jednak odpowiedzi na nie bywają bardzo sprzeczne, kiedy chodzi o higienę jamy ustnej należy pamiętać, że nie do końca miękkość, czy twardość szczoteczki jest najistotniejsza, ale nasza systematyka.

Zęby myte dwa razy dziennie to konieczne minimum, oczywiście warto po każdym większym posiłku pozbywać się resztek jedzenia. Zabiegi takie jak wybielanie zębów można wykonywać w gabinetach dentystycznych, dzięki czemu szkliwo nie zostaje w jakikolwiek sposób naruszone, a zęby stają się bielsze i piękniejsze. Niemniej można również wybielać zęby w domu, na przykład produktami od Dentway. Płyny do higieny jamy ustnej są ważnym elementem, dzięki czemu zabijane w ustach zostają bakterie, które w nadmiarze szkodzą zębom, rozwijają problemy związane z uszczerbkami.

Jak często wybierać się na wizyty u dentystów?

Kiedy nie mamy problemów związanych z ubytkami, dziurami czy uszkodzeniami zębów warto raz na pół roku pojawić się u specjalisty w celu kontroli stanów zębów. Kiedy widzimy jakiekolwiek przebarwienia, ciemniejsze punkty, czy znaczące uszczerbki, warto jak najszybciej sprawdzić, co dzieje się nie tak, czy ząb nie wymaga leczenia. Im szybciej naprawimy takie uszkodzenia, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się zdrowymi zębami.

Nasza higiena jamy ustnej przekłada się na stan naszych zębów, dlatego też warto przykładać do tego większa wagę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *