Na czym polega usuwanie rozstępów?

Wiele osób boryka się z rozstępami. Wbrew pozorom nie są to jedynie kobiety w ciąży. Rozstępy powstają na skutek intensywnego rozciągnięcia skóry, w krótkim okresie czasu.

Może to być spowodowane szybkim przyrostem masy mięśniowej, tłuszczowej ciążą lub po prostu szybkim wzrostem w okresie dojrzewania. Tak naprawdę rozstępy to blizny zbudowane z tkanki łącznej, które mają inną strukturę niż skóra, więc widać je jako nieregularne, białe paski, zwłókniałej tkanki łącznej. Usunięcie białych blizn nie jest łatwe, ale rozstępy na samym początku są czerwono-fioletowymi paskami, które da się szybko zauważyć i zredukować.

Świeże rozstępy

Kobietom w ciąży, u których mogą wystąpić rozstępy rekomenduje się profilaktykę. Ale czasem rozstępy mogą pojawić się znienacka jako czerwone lub fioletowe pasma o szerokości kilku milimetrów. Zanim zbledną jest szansa je zredukować odpowiednimi kosmetykami na rozstępy. Jednak nie mogą to być kremy za kilka złotych z drogerii, a specyfiki rekomendowane przez farmaceutę w aptece albo nawet przepisane przez lekarza dermatologa.

Na czym polega usuwanie białych rozstępów?

Niestety wiele osób przegapia ten moment i na swojej skórze dostrzega już białe rozstępy, które są niczym innym jak białą blizną. Nadal możliwe jest jednak usuwanie rozstępów tego typu, ale trzeba nastawić się na zabiegi bardziej intensywne niż krem z apteki. Warto zacząć od zabiegów kosmetycznych. Można na przykład poddać się zabiegom laseroterapii.

Laser pomaga regenerować skórę i jest bardzo pomocny w usuwaniu blizn. Promienie lasera wnikają na taką głębokość, aby sięgnąć do skóry właściwej i ją pobudzić do działania, ale żeby jej też nie uszkodzić. Dzięki temu skóra sama się zaczyna regenerować.

Mniej inwazyjnym zabiegiem jest na pewno peeling chemiczny na bazie na przykład kwasu glikolowego. Po takim zabiegu skóra się zaczyna złuszczać i narosły naskórek zostaje usuwany. Regularnie powtarzany zabieg pozwala złuszczać skórę w miejscu blizn i pobudzać produkcję nowych komórek.

Mikrodermabrazja to również metoda złuszczania naskórka, która jednocześnie pobudza krążenie oraz wytwarzanie kolagenu i elastyny. Można też spróbować mezoterapii igłowej, gdzie w konkretne miejsca wstrzykuje się pod uszkodzoną skórę odpowiednie mieszanki substancji odżywczych, które mają wspomagać produkcję kolagenu w skórze właściwej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *