Jak wybrać dobrego stomatologa?

Lekarze

Wybór stomatologa jest ważny, szczególnie w przypadku osób, które mają opory przed wizytą u dentysty czy w przypadku małych dzieci. Jak jednak znaleźć dobrego dentystę?

Dobry stomatolog czyli jaki?

Tak naprawdę trudno zdefiniować czym powinien cechować się dobry specjalista w tej dziedzinie. Pacjentów interesują bowiem różne elementy – podejście do pacjenta, doświadczenie czy wyposażenie gabinetu. Jednak można przyjąć, że dobry stomatologa to profesjonalista, który cały czas się uczy i podąża za nowościami w stomatologii oraz umie złapać kontakt z pacjentem. O jakości gabinetu na ogół świadczy jego wystrój, wyposażenie oraz personel pomocniczy w nim pracujący.

Jak wybrać dobrze?

Przede wszystkim na samym starcie warto określić swoje oczekiwania co do dentysty i jego gabinetu. Inne oczekiwania są w przypadku dorosłego pacjenta, a inne podczas leczenia dziecka. Na pewno poszukiwania warto zacząć od popytania znajomych i przyjaciół o ewentualne rekomendacje. Można posiłkować się też opiniami znalezionymi w sieci. Jednak w tym przypadku trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. Niestety nie wszyscy w internecie piszą prawdę.

Na poniższym filmie mogą się Państwo zapoznać ze wskazówkami dotyczącymi utrzymania zdrowego uśmiechu i higieny jamy ustnej (film w j. angielskim):

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie warto zwrócić uwagę na higienę każdego z członków zespołu oraz czystość panującą w różnych pomieszczeniach. W brudnym gabinecie można niestety nabawić się różnych chorób. Na pewno nie wolno sugerować się tylko samym wystrojem gabinetu. Najważniejsza jest wiedza i doświadczenie stomatologa, a nie kolor ścian. Dentysta powinien być osobą kontaktową i sympatyczna, co ma szczególne znaczenie w sytuacji kiedy pacjentem jest małe dziecko. Sprawdź ofertę dobrego dentysty http://proclinicdental.pl. W tym przypadku konieczna jest również spora doza cierpliwości do małego człowieka.
Czasami zdarza się, że wybrany stomatolog nie spełnia jednak pokładanych w nim oczekiwań. Wówczas można oczywiście szukać dalej. Jednak na pewno nie warto lekarza zmieniać co chwilę, bo to również nie jest dobrym rozwiązaniem dla zębów. Do wszystkiego trzeba podchodzić ze sporym dystansem i spokojem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *