Najczęstsze objawy zapalenia pochwy

Bardzo często wizyta na basenie kończy się dla nas w nieprzyjemny sposób. Już po kilku dniach odczuwamy bowiem pieczenie czy swędzenie pochwy. Tego typu objawy to bardzo często również wynik korzystania z toalety publicznej czy przebyta antybiotykoterapia. Są to bowiem jedne z nielicznych czynników, które wywołują zapalenie pochwy.

Zapalenie pochwy może być także spowodowane zdarzeniem się od partnera (wiele chorób jest bowiem przenoszonych właśnie drogą płciową, zwłaszcza wówczas jeśli nie korzystamy z prezerwatyw). To także bardzo często efekt nieregularnego czy zbyt intensywnego miesiączkowania jak również poronienie.

Winę za taki stan rzeczy może ponosić również niewłaściwa higiena (zarówno zbyt częsta i intensywna, jak i niedostateczna). Jednym słowem mowa tu o wszelkich tych czynnikach, które zaburzają naturalne środowisko pochwy. Kiedy panując w pochwie i w okolicach dróg intymnych flora bakteryjna jest zaburzona to ułatwiony jest dostęp do chorobotwórczych drobnoustrojów. Infekcje intymne mogą objawiać się w różny sposób. Zazwyczaj pierwsze sygnały alarmowe to przede wszystkim wspomniany wyżej swąd i pieczenie. Swędzenie bardzo często nasila się podczas kąpieli, tuż po niej, jak też kiedy jesteśmy w stanie spoczynku. Potęguje je również noszenie bielizny z syntetycznych tkanin. Bardzo ważne jest aby oprzeć się pokusie i nie drapać się. W przeciwnym wypadku prowadzimy bowiem do zaognienia się infekcji.

Do innych niepokojących objawów należy ból. Możemy go odczuwać stale, jak też podczas stosunku, tuż po nim, jak i podczas oddawania moczu. W wielu przypadkach zwłaszcza już w bardziej zaawansowanym stadium infekcji intymnej towarzyszą także upławy. W zależności od źródła zakażenia mogą one mieć różny kolor, konsystencję i wydzielinę. Mogą być białe, żółte zielone, przeźroczyste o lepkiej, wodnistej lub zerowej konsystencji. W niektórych przypadkach są nawet podbarwione krwią.

Inercje intymne raczej nie przechodzą same i każdy z tych symptomów powinien nas skłonić do wizyty u lekarza ginekologa. Więcej na stronie http://www.albothyl.pl/pytania/64.html

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *