Na co pomoże Tormentalum?

Zadrapania czy otarcia naskórka to dolegliwości, które zdarzają się każdemu. Zazwyczaj nie są bardzo dokuczliwe, ale na dłuższą metę mogą powodować pewien dyskomfort. Warto byłoby więc znaleźć na nie skuteczny sposób. Okazuje się, że pomóc może popularna maść o nazwie Tormentalum. Zanim jednak po nią sięgniemy, warto poznać jej skład oraz dowiedzieć się, na jakiego rodzaju działanie specyfiku możemy liczyć.

Czym jest Tormentalum?

Jak już zaznaczono na wstępie, maść Tormentalum jest powszechnie stosowana na otarcia naskórka. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to produkt naturalny, skuteczny oraz stosunkowo bezpieczny. Specyfik ten zawiera w swoim składzie wyciąg z kłącza pięciornika. Ponadto, w preparacie tym znajdziemy tlenek cynku. Jak powszechnie wiadomo, kłącze pięciornika jest skarbnicą wielu cennych substancji. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują garbniki, ale również kwasy organiczne czy żywice. Warto zaznaczyć, że maść Tormentalum charakteryzuje się dość specyficzną, lekko brązową barwą. Zapach preparatu jest jednak dość neutralny, dlatego z powodzeniem może być on stosowany przez osoby, które nie przepadają za wyrazistymi aromatami.

Jakimi właściwościami charakteryzuje się maść z kłącza pięciornika?

Tormentalum, ze względu na zawartość tlenku cynku oraz wyciągu z kłącza pięciornika charakteryzuje się wieloma pozytywnymi właściwościami. Przede wszystkim działa ona silnie przeciwzapalnie oraz bakteriostatycznie. Maść tej doskonale łagodzi więc rozwój obrzęków czy stanów zapalnych. Przyśpiesza również gojenie się drobnych ranek i wspomnianych już otarć naskórka. Ze względu na działanie ściągające, maść tę można zastosować w przypadku trądziku. Nie powinna ona stanowić jednak podstawy terapii przeciwtrądzikowych. Warto stosować ją jedynie pomocniczo. Maść Tormentalum należy stosować bezpośrednio na skórę. Konieczne jest jednak dokładne oczyszczenie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń. Maść trzeba aplikować na skórę od 3 do 4 razy dziennie. Aplikowana warstwa maści powinna być dosyć cienka. Zanim sięgniemy po ten preparat, upewnijmy się co do tego, że nie mamy alergii czy nadwrażliwości na któryś z ich składników. Istotne jest także to, aby Tormentalum nie stosować na błony śluzowe oraz na skórę w okolicy oczu. W przeciwnym razie może dojść do podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Podczas leczenia maścią z wyciągiem z kłącza pięciornika wskazana jest także cierpliwość. Rezultaty jej stosowania nie pojawią się bowiem natychmiast, zwłaszcza w przypadku problemów o charakterze przewlekłym.

 

Related Posts