Preparat lecytynowy na wzmocnienie organizmu dla osób starszych

Zdrowe ciało

Dla wszystkich osób które potrzebują wzmocnienia, dla osób w podeszłym wieku, lub przechodzących rekonwalescencję, albo po prostu chcących zadbać o lepsze funkcjonowanie swoich organizmów, doskonałym wyborem może być preparat Vita Buerlecithin, dostępny w dwóch postaciach: płynu i drażetek.

W skład tego produktu wchodzi naturalnego pochodzenia lecytyna sojowa, oraz bogactwo witamin, w tym szczególnie cenne i ważne dla wielu funkcji organizmu witaminy z grupy B. Cholina występująca w lecytynie niezbędna jest, by prawidłowo funkcjonował mózg i układ nerwowy, by zachować dobrą pamięć i zdolność uczenia się. Jej regularne zażywanie zapobiega objawom nadpobudliwości nerwowej.

Braki choliny mogą natomiast spowodować wystąpienie choroby Alzhaimera.

Lecytyna  pozwala unormować poziom cholesterolu oraz trójglicerydów tłuszczowych we krwi, nie pozwalając im odkładać się na ściankach naczyń krwionośny, co jest przyczyną miażdżycy i innych chorób układu krążenia i serca. Dlatego właśnie składnik ten  nazywany bywa pogromcą tłuszczu. Zapotrzebowanie dzienne na lecytynę to co najmniej 2 gramy, jest to ilość aktualna dla kobiet jak i dla mężczyzn. W przypadku osób o podwyższonym poziomie niekorzystnego cholesterolu, znajdujących się w stanie permanentnego stresy czy wycieńczenia fizycznego, wartość ta może wzrosnąć. Poza lecytyną w Vita Buerlecithin znajdują się także witaminy z grupy B, które wspomagają i uzupełniają działanie lecytyny. Ponadto towarzyszą one procesom trawienia białek, tłuszczów i węglowodanów, a także mają znaczny wpływ na nasz układ nerwowy.

Vita Buerlecithin polecany bywa przez lekarzy w przypadku osłabienia pamięci, zmniejszenia koncentracji, w silnych stanach stresowych, oraz pomocniczo w trakcie leczenia dolegliwości krążeniowych, nerwowych, bezsenności czy niedoborach witamin B. Niektórzy obawiają się zawartego w płynnej postaci preparatu alkoholu, jednak pełni on tam funkcję stabilizacyjną, a w dziennej zalecanej dawce znajduje się go mniej niż w małym piwie czy lampce wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *