Problem wad postawy u dzieci i dobieranie obuwia korekcyjnego

Zdrowe ciało

Kiedy zauważymy, że nasze dziecko ma płaskostopie czy też troszkę krzywo stawia swoje stópki na podłodze, to nie powinniśmy jeszcze podnosić alarmu. Z pewnością przede wszystkim nie powinniśmy obwiniać o ten fakt swoje dziecko. Obecnie takie wady postawy można bardzo łatwo skorygować, decydują się na odpowiednie wkładki ortopedyczne.

Współcześnie takie wkładki medyczne do butów, często sprzedawane są w aptekach, bądź też sprowadzane konkretnie na zamówienie klienta. Oprócz tego takie wkładki można również zamówić w sieci internetowej, gdzie funkcjonujące firmy również realizują wnioski Narodowego Funduszu Zdrowia o refundacji na takie materiały medyczne. Wybierając wkładki ortopedyczne dla swojego dziecka nie powinniśmy się jednak kierować jedynie zasłyszanymi informacjami.

Wizyta u ortopedy to podstawa!

Wcześniej należy udać się do lekarza, najlepiej ortopedy, który dokładnie zdiagnozuje ten problem i wybierze odpowiednie sposoby korekcji dla naszej pociechy. Trzeba bowiem pamiętać, że każde z dzieci może mieć inną wadę postawy, która jest jedynie podobna, do tych, które pojawiają się w u innych dzieci. Dlatego też, jeśli naprawdę chcemy prawidłowo zadbać o swoje dziecko to nie możemy kierować się poradami koleżanki, która gdzieś, coś miała okazję na ten temat usłyszeć.

W przypadku płaskostopia oraz koślawości stępu u dzieci i mlodzieży bardzo często zalecane są wkładki, które podpierają sklepienie podłużne stopy oraz suponują stęp. Takie wkładki ortopedyczne są nazywane&nbsp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *