Warunki do nauki i kłopoty ze spamiętaniem materiału do sesji?

Zdrowe ciało

Już za tydzień pierwsze egzaminy, a ty wciąż nic nie umiesz. Niestety mamy jedną złą wiadomość: jeśli chcesz zdać na kolejny semestr studiów, musisz wziąć się do roboty i po prostu się wszystkiego, co potrzeba nauczyć. nie licz na to, że ktoś ci podpowie, że uda ci się ściągnąć, czy że jakimś innym przypadkiem prześlizgniesz się przez egzamin. Oczywiście jest to możliwe, ale zdarza się rzadko. To, że raz ci się udało, nie oznacza, że uda ci się również drugi raz. Najlepszym patentem na egzaminy jest po prostu nauka i dobra pamięć.

Mamy też dobrą wiadomość: nauka jest procesem, w którym liczą się nie tylko czytanie materiału, czy liczenie notatek. Wiele spraw może załatwić (a przynajmniej skrócić sam czas uczenia) odpowiednie przygotowanie siebie i swojego pomieszczenie do nauki. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet połowę czasu potrzebnego na naukę.

 

Po pierwsze pamięć

Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić pamięć, ponieważ masz wrażenie, że uczysz się za wolno, mamy dla ciebie propozycję: zacznij grać w gry, które ją poprawiają. Możesz również zastosować techniki pamięciowe w trakcie nauki. Wszyscy niemal specjaliści twierdzą, że metoda skojarzeń jest najlepsza i pozwala na naprawdę szybką naukę. Wystarczy jedynie kojarzyć sobie fakty, których się uczymy z rzeczami, które dobrze znamy. To naprawdę jest bardzo efektywne.

mobilne-ekg

Po drugie higiena

Pamięć i przeróżne pamięciowe techniki są bardzo istotne, ale nie są jedyną sprawą, o jakiej trzeba pamiętać. Proces uczenia się może być bardzo osłabiony przez niehigieniczne metody nauki. Zrezygnuj z uczenia się w łóżku. Jeśli lubisz się uczyć na leżąco, jest to bardzo duży błąd. Dużo pewniejsze jest usiądnięcie na twardym krześle. Dzięki temu twój organizm nie stanie się zbyt szybko senny, co może mieć miejsce, jeśli będziesz uczył się na leżąco. Druga sprawa to świeże powietrze. W ciągu dnia zrób sobie dwie przerwy na jakąś aktywność na zewnątrz, pamiętaj również koniecznie, aby twój pokój, w którym się uczysz, zawsze był dokładnie wywietrzony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *