Czy wybielanie zębów pastami jest szkodliwe?

Porady kosmetyczne

Bezpieczne i nowoczesne metody wybielania zębów to możliwość pielęgnacji jamy ustnej w warunkach domowych. Produkty wykorzystywane są również przez dentystów, którzy formują specjalną formę dentystyczną dla pacjenta i w ten sposób odbywa się wybielanie.

Pasta ma za zadanie usuwać przebarwienia powstałe na zębach. Oprócz wybielania zębów do którego pasta jest przeznaczona, charakteryzuje się ona tymi samymi właściwościami co zwykłe pasty do zębów, czyli: zapobiega i zwalcza próchnice, kamień nazębny, są przyjazne szkliwu i nie rysują zębów.

Usunięcie zewnętrznych plam na zębach spowodowane konsumpcją produktów spożywczych takich jak kawa, herbata czy produkty tytoniowe nie było wcześniej możliwe lub znacznie utrudnione. Teraz dzięki pastom do wybielania od Dentway jest to możliwe we własnym zakresie.

Wybielanie zębów pastą do zębów to metoda posiadająca bardzo mało działań ubocznych. Co prawda u niektórych osób po przeprowadzonej terapii pasta może powodować odczucie podrażnienia w zębach, jednak  można temu zapobiec stosując produkty bogate w fluor.

Pasta wybielająca usuwając przebarwienia na zębach:

  • nie ściera powierzchni zęba,
  • zwalczają bakterie,
  • odświeża oddech,
  • wzmacnia przy tym szkliwo zęba
  • chroni przed próchnicą.

Pierwsze efekty widoczne są już po około 2-4 tygodniach, a do ich osiągnięcia wystarczy 2 razy dziennie stosować pastę wybielającą przez około 2 minuty.  Pasta można wykorzystywać również po kuracji wybielającej u dentysty w celu podtrzymania jej efektu. Niewielka ilość środków polerujących zawartych w paście, przyczynia się do wybielania zębów poprzez rozpuszczenie błony białkowej otaczającej zęby tam gdzie gromadzą się plamy i odbarwienia.

zel-wybielajacy-zeby

Odbarwienia co prawda pozostają, jednak są one stale wybielane a ciągłość kuracji w efekcie końcowym da zdrowy i śnieżnobiały uśmiech. Efekt wybielania zębów może być widoczny już po kilkunastu sesjach lub tygodniach. Szybkość rezultatów  zależy od stanu uzębienia. Po zakończeniu kuracji wybielającej raz w roku zaleca się przeprowadzanie delikatnego wybielania, co przyczyni się do zachowania całego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *