Wybielanie zębów – jak się za to zarbrać?

Niestety niewiele osób może się pochwalić idealnie białym uśmiechem. Przebarwienia są spowodowanie piciem kawy, herbaty czy paleniem papierosów. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów.

Jak usunąć przebarwienia?

Przebarwienia są skutkiem zażywania antybiotyków, picia dużej ilości kawy, herbaty czy palenia papierosów. Kiedy nie uje się zębów po każdym posiłku, dodatkowo odkłada się na nich płytka nazębna. Jeśli nie jest usuwana regularnie, twardnieje i tworzy się kamień. Zęby zmieniają swój kolor na żółty, a przy dziąsłach tworzy się ciemniejsza obwódka, której nie da się usunąć domowymi metodami. Najpierw należy udać się do dentysty w celu usunięcia kamienia nazębnego. Dopiero potem można zabrać się za wybielanie zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Okazuje się, że wybielać można nawet martwe zęby, które po leczeniu kanałowym z czasem zaczynają ciemnieć. Wcześniej jednak do wnętrza zęba wprowadza się preparat uszczelniający, aby uchronić pacjenta przed bólem.  Potem wkłada się środek wybielający i przykrywa go opatrunkiem. Po tygodniu przychodzi czas na pierwszą kontrolę. Ząb jest plombowany po około czterech tygodniach. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć. Ząb rozjaśnia się od środka aż po powierzchnię szkliwa.

Innym sposobem na wybielanie zębów (dowiedz się więcej: http://proclinicdental.pl/service/wybielanie-zebow/) jest stosowanie specjalnych nakładek z żelem wybielającym. Stomatolog najpierw przygotowuje na podstawi wycisku szczęki nakładki, które używa się zgodnie z zaleceniami 2-3 razy dziennie. Najlepsze efekty dają nakładane na noc. Cały proces trwa około dwa tygodnie, po tym czasie lekarz ocenia efekt końcowy.

Zęby wybielić można też przez naświetlanie. Tutaj trzeba jednak doświadczonego stomatologa, aby nie uszkodzić przy okazji dziąseł. Zabezpieczane są one za pomocą specjalistycznej żywicy. Na ząb nakłada się substancję wybielającą oraz naświetla go lampą polimeryzacyjną. Czasami trzeba wykonać więcej niż jeden taki zabieg. Oprócz tego do wyboru pozostaje jeszcze wybielanie laserowe.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *