Wymogi dotyczące depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który wiele osób chętnie by przeprowadziło. Przede wszystkim depilacja laserowa gwarantuje całkowite usunięcie owłosienia z miejsc, z których sobie tego życzymy.
Depilacja laserowa działa na zasadzie nakierowania promienia lasera na miejsce, w którym włos wyrasta ze skóry. Barwnik włosa jako że jest ciemny bardzo dobrze pochłania promieniowanie lasera, co skutkuje podniesieniem jego temperatury. W skutek działania wysokiej temperatury, cebulka włosa ulega permanentnemu zniszczeniu. Efekt jest zależny od rodzaju skóry i włosa.

Depilacja laserowa jest to zabieg, na który wymagane jest wcześniejsze umówienie oraz (pomimo, że jest to zabieg kosmetyczny, a nie medyczny) konsultacja wstępna. Po konsultacji dobiera się ustawienia lasera tak, aby pasowały do włosa i skóry, efekt jest wtedy najlepszy. Następnie przeprowadza się niewielka próbę, w celu zweryfikowania poprawności założeń z konsultacji.

Aby móc przejść zabieg depilacji laserowej, nie możemy opalać się przez około jeden miesiąc przed zabiegiem, tak aby melanina produkowana pod wpływem słońca nie spowodowała pochłaniania promienia lasera i poparzeń. Ponadto skóra w miejscach gdzie jest stosowany laser, nie może być sucha i podrażniona. Przed zabiegiem nie wolno stosować kremów depilacyjnych, jak również nie wolno stosować maści z witaminą A i C, zawierających retinol i izotretynoinę.
Po zabiegu typowym objawem ubocznym jest lekki obrzęk i zaczerwienienie skóry,

Depilacja laserowa jest kuszącą opcją zwłaszcza dla kobiet, choć nie tylko. Gwarantuje trwałe skutki chociaż jak zostało to opisane należy się do niej dobrze przygotować. Ludzie są generalnie zadowoleni z depilacji laserowej. Przede wszystkim nie muszą już dłużej marnować czasu, nad klasyczna depilacja za pomocą depilatora, wosków czy kremów, nie mówiąc już o częstym co kilkudniowym goleniu.
Warto chociaż rozejrzeć się za salonami oferującymi tego typu usługi, aby sprawdzić cenę i stwierdzić czy na dłuższą metę ten zabieg jednak się nie opłaca.

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *