Zalety stosowania globulek dopochwowych

Narażając się na różne schorzenia oraz infekcje staramy się odnaleźć środek maksymalnie skuteczny. Taki, który zadziała bezpośrednio u źródeł naszych problemów ze zdrowiem. Kwestia zdrowia okolic intymnych jest szczególnie ważna, pomimo tego, że zazwyczaj niewiele wie się o skutecznych metodach walki z nadżerką oraz grzybicą, czyli najpopularniejszymi kobiecymi schorzeniami.Jednym z leków, które działają aktywnie, bezpośrednio u podstaw problemu, są globulki dopochwowe. Wiele kobiet może odstraszać sposób ich bezpośredniej aplikacji, jednak nowoczesna technika produkcji zapewnia dziś maksymalny komfort stosowania, poprzez niewielkie rozmiary oraz obłą budowę globulki. Do każdego leku załączana jest ponadto instrukcja aplikacji, a o szczegóły zawsze możemy zapytać naszego ginekologa lub lekarza.

Zaletami globulek jest bez wątpienia ich szeroka dostępność oraz fakt, że są one możliwe do zakupu od ręki, bez przymusu starania się o receptę. Daje to nam poczucie dyskrecji, jako że urazy zdrowotne w okolicy miejsc intymnych są często uważane za problem dość wstydliwy. Oprócz tego, wizyta u lekarza nie jest koniecznością, aby szybko i wygodnie pozbyć się dręczącego nas problemu.

Globulka dopochwowa działa bezpośrednio, przekazując całą zawartość leku, jaki się w niej znajduje – nie musi przebywać drogi układu pokarmowego, co stanowi o jej skuteczności. Stosowanie tej formy leku może posiadać również charakter profilaktyczny, zwłaszcza, gdy wchodzimy w okres menopauzy. Wtedy to zagrożenie nabycia choroby lub infekcji intymnej wzrasta, a my same odczuwamy niewygodne oznaki jak pieczenie czy swąd.

Globulki są nierzadko przepisywane kobietom będącym w ciąży lub tym, które aktywnie korzystają z miejsc takich jak basen lub przebyły wizytę w szpitalu.Oprócz likwidacji nieprzyjemnej choroby, globulki dopochwowe działają w szerokiej sferze kwestii, poprzez którą rozumie się zdrowie dróg płciowych. Mowa tu o zachowaniu optymalnego nawilżenia środowiska pochwy, a także utrzymaniu korzystnego odczynnika pH.

Poniżej wstawiamy film o jednej z chorób miejsc intymnych jako uzupełnienie materiału artykułu:


Grzybiczne infekcje pochwy – jedna z najwstydliwszych chorób, jakie może doznać kobieta. Natura tej choroby sprawia, że niemożliwy jest seks, a także pojawiają się problemy z higieną intymną.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *