Dietetyczne sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie

Witaminy i minerały, to od nich zależy kondycja włosów, skóry oraz paznokci. W trosce o wygląd wiele osób sięga po drogie produkty kosmetyczne. Oczywiście dobrej jakości nawilżający krem z kwasem hialuronowym to podstawa dbania o delikatną skórę twarzy. Podobnie rzecz ma się z profesjonalnymi odżywkami do włosów czy wzmacniającymi lakierami do paznokci. Kosmetyki należy wybierać rozsądnie. Stawiać raczej na wyroby sprawdzonych marek niż ich najtańsze odpowiedniki. W końcu w produktach do pielęgnacji też znajdują się witaminy i cenne minerały. Niemniej jednak warto pamiętać, że kosmetyki to dodatek. Podstawą zawsze pozostaje prawidłowa dieta. Można ją wspomóc odpowiednią suplementacją, przydaje się zwłaszcza na początku wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych.

Moc witamin

Omawiając skuteczne sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie, nie sposób pominąć witamin. Zwłaszcza tych z grupy A, B i E. Gdzie można je znaleźć? Warzywa to swoista bomba witaminowa. Najlepiej tak przygotowywać posiłki, by były jak najbardziej kolorowe. Warzywa o odmiennych barwach dostarczają organizmowi zróżnicowanych składników odżywczych. Źródłem witamin jest również mięso. Nie tylko drobiowe, ale również wieprzowe oraz wołowe. Dania warto uzupełniać świeżymi ziołami. Zamiast obciążających organizm słodyczy, lepiej postawić na orzechy. W ten sposób w diecie nie zabraknie prozdrowotnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także witamin z grupy B oraz E.

Najważniejsze minerały

Cynk i selen chronią skórę przed przyspieszonym starzeniem się. Są niezastąpione w walce z wolnymi rodnikami, odpowiadającymi za ogólne osłabienie kondycji organizmu. Widocznymi objawami ich działania są chociażby pogłębiające się zmarszczki. Drób, ryby i owoce morza dostarczają zarówno cynku, jak i selenu. W dzisiejszych czasach wiele mówi się o szkodliwym wpływie stresu. Niszczycielskiemu działaniu tego ostatniego można przeciwstawić się, włączając większą ilość magnezu do diety. Orzechy, niektóre owoce oraz oczywiście czekolada pozwalają utrzymać magnez na optymalnym poziomie. W efekcie będzie można zapomnieć o problemach z wypadaniem włosów czy łamaniem się paznokci. Jak dodatkowo je wzmocnić? Wapń to cenny sojusznik w dbaniu o atrybuty urody. Jedzenie przetworów mlecznych pomaga wzmocnić płytkę paznokci. Z kolei krzem przyda się osobom, mającym problemy zarówno z paznokciami czy włosami, jak i trądzikiem. W uzupełnieniu niedoboru tego pierwiastka pomoże jedzenie pełnoziarnistego pieczywa oraz prawidłowe nawadnianie organizmu, najlepiej wodą źródlaną.

Prawidłowe odżywianie plus suplementacja

W trosce o atrakcyjny wygląd należy włączyć do diety jak najwięcej witamin i minerałów. W zasadzie w pozbyciu się większości problemów z włosami, paznokciami czy skórą wystarczy wdrożenie zasad zdrowego odżywiania. Niestety, jeżeli dotychczas zaniedbywało się tę kwestię, z dnia na dzień trudno będzie wprowadzić poważne dietetyczne zmiany. Cennym wsparciem będą tu profesjonalnie opracowane suplementy. W ich składzie znajdują się wszystkie elementy odżywcze, przydatne dla włosów, skóry oraz paznokci. Wiele osób ucieszy informacja, że nie trzeba dbać o nie osobno. To co dobre dla cery, z reguły pomaga też w utrzymaniu dobrej kondycji paznokci oraz włosów. Jeżeli efekty chce się zobaczyć szybko, warto zintensyfikować działania. Poza wewnętrznym wzmocnieniem można postawić na profesjonalną pielęgnację. Tym bardziej, że kosmetyki także są źródłem witamin oraz minerałów. Pod warunkiem, że pochodzą od sprawdzonych producentów. Opinie o markach i konkretnych wyrobach łatwo sprawdzić chociażby w sieci.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *