Depilacja bikini coraz bardziej popularna

brunetka po depilacji
Porady kosmetyczne

Depilacja bikini wymaga od kobiety dużej dokładności oraz ostrożności, ponieważ bardzo łatwo w tym przypadku o podrażnienia skóry, które przez pewien czas będą się nam mogły dawać bardzo poważnie we znaki. Depilacja bikini może być przeprowadzona za pomocą najróżniejszych metod. Domowym sposobem bardzo często wybieranym przez kobiety jest golenie się za pomocą golarki.

Jest to sposób skuteczny, ale niestety w krótkiej perspektywie czasu. Oznacza to, że dopiero co usunięte włoski zaczną odrastać już po dwóch lub trzech dniach od przeprowadzenia ostatniej depilacji. Z urządzeniami pomagającymi w depilacji tego rodzaju zabieg przeprowadzony zostanie bezpiecznie i bezboleśnie. Nowoczesne golarki stworzone z myślą o kobietach oraz ich potrzebach zostały wyposażone w specjalne głowice, które idealnie dopasowane są do delikatnej skóry w okolicach intymnych. Do depilacji bikini posłużą nam także inne środki.

Wykonywanie depilacji w domu

Istnieją oczywiście domowe sposoby na próby pozbycia się zbędnego owłosienia:

https://www.youtube.com/watch?v=o80FgoyeAsU

W sklepach można nabyć specjalne kremy, żele oraz pianki. One produkowane są przeznaczeniem dla delikatnej skóry. Najważniejszymi zaletami takiego wyboru jest to, że stosując żele nie musimy się obawiać bólu, jednocześnie takie kremy dają dość dobre efekty jeżeli chodzi o trwałość. Włoski tutaj nie odrastają natychmiastowo. Kremy oraz żele wcierane w skórę wpływają na keratyną włosa, która zostaje rozpuszczona. Część włosa, która wystaje ponad skórę jest wtedy usuwana. Nieraz jednak kosmetyki tego rodzaju mogą nas oddziaływać negatywnie, powodować skutki uboczne. Najczęściej mowa jest w tym przypadku o uczuleniu albo zachowaniach alergicznych. W celu uniknięcia takiego czarnego scenariusza, dobrze jest zdecydować się u uprzednio na przeprowadzenie testów alergicznych. Najskuteczniejszą formą walki z niechcianym owłosieniem w okolicach bikini jest depilacja brazylijska. Jej skuteczność jest wysoka, ale należy wiedzieć, że jest to metoda równie skuteczna, co bolesna. Przeprowadzana jest ona jedynie pod okiem kosmetyczki, która posiada umiejętności oraz doświadczenie w tego typu zabiegach specjalistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *