Wzrost popularności domowego wybielania zębów żelem dentystycznym

Ten wpis jest w ramach partnerskiej współpracy z Dentway – producentem żelów wybielających zęby w domu Instant White.

Wybielanie zębów w warunkach domowych nie jest nowością, jednak od kilkunastu lat popularność tego typu rozwiązań stale rośnie. Duża różnorodność produktów jakie można znaleźć na rynku sprawia, że dokonanie najkorzystniejszego wyboru nie jest zadaniem łatwym.

Produkty różnią się od siebie sposobem używania oraz szybkością pojawiających się rezultatów. Warto pamiętać, że wybielanie zębów jest procesem indywidualnym i może przebiegać szybciej lub wolniej. Wpływ może na to mieć zastosowany środek, po którym pierwsze efekty mogą pojawić się po kilkunastu dniach lub nawet 2-4 tygodniach.

Jak działa wybielanie zębów?

Proces wybielania zębów ma na celu pozbycie się plam i przebarwień powstałych na zębach z powodu konsumpcji produktów spożywczych, palenia papierosów, wieku i zażywania leków. Metoda wybielania zębów za pomocą żeli stosowana jest także przez dentystów w ich gabinetach oraz wielu klinikach dentystycznych. Osiągane rezultaty są dokładnie takie same, jednak cena po której zostały osiągnięte jest  zdecydowanie niższa.

Używając żelu wybielającego zęby wraz z nakładką jedyne co należy wykonać to pod ciepłą wodą uformować nakładkę i zaaplikować na nią żel. Pozostawienie jej 30 minut na zębach da widoczne efekty nawet po pierwszej przeprowadzonej sesji. Maksymalne rezultaty z użyciem żelu wybielającego osiąga się po około 10 dniach stosowania tego rozwiązania.

zel-wybielajacy-zeby

Wybielanie zębów żelem tak samo skuteczne jak u dentysty?

Warto wspomnieć, że sama procedura wybielania zębów w dużym stopniu jest taka sama, jak w przypadku zestawów wybielających przeznaczonych do użycia w domu jak i tych u dentysty. Na samym początku tworzy  się formy dentystyczne, a następnie aplikuje żel. Taka terapia trwa 30 minut dziennie. Co istotne, to można ją zakończyć w każdej chwili, jeśli tylko uzyskany rezultat zostanie uznany za zadowalający. Jeśli tak się niestanie, kurację można cały czas kontynuować. Osiągnięte rezultaty zależą od częstotliwości terapii wybielającej, przebarwienia zębów w momencie rozpoczęcia terapii oraz od indywidualnych predyspozycji genetycznych osoby rozpoczynającej proces wybielania zębów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *