Zastosowanie olejków eterycznych

Zapewne wszyscy lubią delektować się przyjemnym zapachem, dlatego też praktycznie każdy z nas posiada swoje ulubione perfumy, które rozpyla każdego ranka. Oprócz perfum doskonałą woń dają nam olejki eteryczne stosowane w różnego rodzaju kadzidełkach, podgrzewaczach czy aromaterapii. Jak widać zastosowanie tego rodzaju produktów jest bardzo duże – w większości są to i wytwarzane syntetycznie tylko po to, by dawały nam odpowiedni zapach. Pozwalają one poprawić każdemu z nas samopoczucie, dają nam więcej siły witalnej oraz wzmagają naszą aktywność.

Olejki dla naszego ciała
Olejki eteryczne można zakupić w każdym sklepie oferującym kosmetyki naturalne, a ich cena zależy przede wszystkim od tego, czy sprzedawany produkt jest naturalnym ekstraktem z liści, łodyg bądź też korzeni ziół i kwiatów czy wręcz przeciwnie – sztuczny zapach, który daje nam jedynie miłą woń, jednak nie zawiera żadnych właściwości. Dokonując więc zakupu olejków, powinniśmy zastanowić się nad ich przeznaczeniem, albowiem nie opłaca się stosować naturalnych olejków do podgrzewaczy.
Największe  zastosowanie olejków eterycznych  możemy zaobserwować w trakcie wykonywanych zabiegów kosmetycznych. To już nie są syntetyczne wytwory naszej produkcji, a naturalne wyciągi z różnych części roślin, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę oraz samopoczucie.
Zabiegiem, który wykorzystuje wszystkie właściwości olejków eterycznych jest masaż. Wymieszane ekstrakty roślinne wraz z olejkami do masażu pozwalają osiągnąć spokój wewnętrzny i wyciszyć się. Dlatego też olejki eteryczne w aromaterapii stosuje się przede wszystkim, by zniwelować skutki stresu – połączenie masażu i przyjemnych zapachów pozwalają nam się w pełni zrelaksować i zapomnieć o codziennych problemach i troskach. Co więcej, naturalne olejki eteryczne wydzielają swój zapach przez bardzo długi czas po zabiegu, dzięki czemu jeszcze przez kilka godzin po masażu będziemy odczuwać wewnętrzną lekkość. Ponadto wcierane w skórę olejki pozwalają ją dokładnie nawilżyć oraz usunąć obumarły naskórek, dzięki czemu skóra z zabiegu na zabieg wydaje się być znacznie młodsza.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *